Vrčící senzor vnitřní teploty

Sednete si do auta, vložíte klíček do zapalování a otočíte do polohy před nastartováním. Kromě rozsvícení kontrolek začne něco potichu ale slyšitelně vrčet někde dole ve středovém sloupku. Něco jako nefunkční větráček. (Nebo vám taky může foukat úplně jiná teplota, než jste si nastavili, nebo vám autotest klimatizace ukáže chybu viz níže.)

Jedná se o senzor vnitřní teploty (dle katalogu čidlo – regulátor teploty ohřívače) a je umístěn pod panelem ovládání větrání a klimatizace. Jeho větráček vrčí a to i po vytažení a důsledném vyčištění.

Na následujícím videu je to pěkně slyšet…

Senzor je v držáku, který je vidět po odmontování panelu, jen zasunutý. Při zasouvání zpátky je nutné pootočit tak, aby zapadl do držáku. Součástka má označení H82NB 3M5T-19C734-AB (objednací kód 1325968). Našel jsem ji např. zde https://www.ekodily.cz/e-shop/327144-focus-mk2-06r-snimac-klimatizacie-3m5t-19c734-ab/ za 530 Kč. Výměna výrazně pomohla, byť se větráček přece jen točí, takže nějaký zvuk stále vydává. Nicméně už mě to tak nesere:). Co se týká nového dílu, paní z Fordshop.cz mi odpověděla: Dle uvedeného konstrukčního čísla lze objednat Čidlo – regulátor teploty ohřívače. Cena vč. DPH 2541 Kč. Pecka:)

Na stránce http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?p=851031 je obdobný návod s popisem a fotkama.

Jeden komentář u “Vrčící senzor vnitřní teploty

  1. Čidlo teploty klimatizace bylo inovováno a nyní je jeho prodejní cena 858,- vč. DPH. Doporučuji zakoupit nový originální díl, který závadu zcela odstraní. Což je Pecka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek